Materiały szkoleniowe

Poniżej zamieszczamy różne materiały szkoleniowe pomagające w lotach w formacji oraz wykonywania zespołowych i indywidualnych akrobacji.


pokaz 08 1 z 5pokaz 08 2 z 5pokaz 08 3 z 5pokaz 08 4 z 5pokaz 08 5 z 5

Program pokazu na sezon zimowy 2008/2009 Autor rysynku i poczęści koncepcji PIT.

 


pokaz czerwiec

Program w podstawowej wersji, z drobnymi modyfikacji był pokazywany na pierwszym publicznym pokazie w czerwcu 2007 r. sw Radomiu na pikniku lotniczo rodzinnym. Realizowany był w pięciu pilotów przy udziale koordynatora, notacja własnego pomysłu wypracowana na podstawie doświadczeń.
-Rys.Hunter

 

 

 

 


 

Ustawienie skrzydłowego idealne - ramka wiatrochronu na trzecim nicie, kołpak śmigła dotyka do ramki, końcówka skrzydła po drugiej stronie ramki!
To ustawienie daje dobrą wysokość względem prowadzącego oraz idealne przesunięcie do tyłu - śmigło skrzydłowego zaraz za ogonem prowadzącego. Również daje idealne przesunięcie boczne - końcówki skrzydeł idą po jednej linii... EUREKA
-Vins

 

 


 

Wiązanka indywidualnego programu Pita, zapisana w systemie aresti.
-Rys. Pit.

 

 

 

 

 

 


 

Dolot do spotkania synchronicznego nad pasem na 4 grupy- rysunek poglądowy.
Rozpoczęcie w środku pasa po rozejściu, lot prostopadły, równoległy do pasa (odpowiednio 30/210, 120/300), na komendę obranie swojego kursu "na balon" (60, 150, 240, 330 st) przed balonem (lub po minięciu, im krótszy dystans tym mniejszy błąd) na komendę zakręt w lewo (przechylenie 60 st, variometr 0 m/s !), wyrównanie w "oś pasa", kolejne punkty na dogranie synchronizacji spotkania.
-Rys. i pomysł Vins, komentarz Josiv. (Wersja do druku)

 


 

filmy szkoleniowe Dwa filmiki szkoleniowe. Schemat pierwszego pokazu na P-40 oraz typowy krąg nadlotniskowy.

 

 

 

-Tag