O zespole PAT

      Polish Aerobatic Team "Eagles" jest pierwszym i jak narazie jedynym polskim wirtualnym zepołem akrobacyjnym na niebie symulatora z serii Ił-2 Sturmovik. Nasz zespół został założony przez Noego w lipcu 2004 roku. Wszystko odbyło się na jednym z głównych mediów komunikacji w zespole, polskim forum il-2 FB i lock on. Zespół jest najstarczym czynnym teamem na świecie.

Obecnie skład liczy sobie 8 stałych pilotów, plus paru nieregularnie latających. Wielu z pośród członków zespołu posiada licencje pilota, szybownika oraz zaawansowaną wiedzę o pilotażu.
Pozycje pilotów w formacji nie są na stałe przypisane ze względów praktycznych, jednak nie każdy może być liderem. Zespół jest elastyczny i nadal przyjmuje nowych chętnych, o rekrutacji niżej.

Latamy głównie na samolocie P51-20-NA poprzednio lataliśmy na P40-E z 1941 roku, ale nie stronimy też od polskiego P11.c.

W czasie treningów online używamy komunikacji głosowej VoIP dla zapewnienia koniecznej synchronizacji.
 

Ponadto nad przebiegiem każdego treningu czuwa nasz nieoceniony koordynator naziemny, Dziadek Kos, jest to bardzo ważna funkcja gdyż lecąc w większej formacji samolotów nie dostrzega się wielu błędów. Przed każdym treningiem ustalamy plan lotu czyli elementy pokazu które będziemy ćwiczyć. Wprowadzenie dokładnych procedur do wszelkich manewrów pozwala zapewnić całkowitą powtarzalność i konieczną precyzję. Czasami dla odprężenia trenujemy różne manewry akrobacyjne "ogólno rozwojowe".

Typowy trening odbywa się dwa razy w tygodniu po dwie godziny. Na obecną chwilę jesteśmy w stanie przedstawić pełny 30 minutowy program na 4 - 7 samolotów. Kolejne pokazy są w przygotowaniu.
 

Nawiązana niedawno współpraca z zespołem akrobacyjnym polskich sił powietrznych "Orlik" przyniosła korzyści wszystkim pilotom podnosząc ich wiedzę i doświadczenie w obu zepołach.

Więcej screenshotów, wiadomości o Nas, o naszych początkach i całej historii zespołu Polish Aerobatic Team Eagles tutaj na forum.

 

W maju 2007 miesięcznik Skrzydla Polska zamieściła dwu stronicowy artykuł o zespole napisany przez Mariusza "Schmeissera" Michalczyka. Znalazła sie tam geneza powstania zespołu, czym faktycznie jest zespół jak wyglądają treningi oraz techniki latania i przyszłe plany.
Skan artykułu można przeczytać tutaj, uzupełniający list od zepołu do redakcji ukazał sie w następnym numerze pisma, skan tutaj.

W czerwcu odbył się pierwszy publiczny pokaz zespołu, miało to miejsce na pikniku rodzinno-lotniczym na wojskowym lotnisku Sadków w Radomiu. Dwa dni pokazów dały dużo doświadczeń całemu zespołowi, w tym spotkanie z pilotami zespołu Orlik, wspólne wirtualne loty, wiele cennych wskazówek, wymianę doświadczeń oraz plany na przyszłość. Więcej o tym w artykule dziadka Kosa.


Zastrzegamy sobie prawo do skrótu PAT nazwy Polish Aerobatic Team "Eagles" oraz do kompozycji loga. Kontakt Noe, Josiv

 

-Tag